Darmowe licznikiAktualności

Puchar Polski- Małopolska Cup 2016

W dniach 14-16 października 2016 odbyła się w Krynicy Zdrój, kolejna edycja Pucharu Polski w Taekwondo Olimpijskim - Małopolska Cup. W zawodach wystartowało 300 zawodników z Polski Słowacji i Czech.

 

TKKF Promyk Ciechanów pod opieką trenera Radosława Lisowskiego reprezentowany był przez 9 zawodników, z których 2 osoby zdobyły medale złote: Łucja Oleszczuk kat. -55 kg junior, Maciej Stryjek kat. -65 kg kadet i medal brązowy – Weronika Czapka kat. -55 kg junior.

 

Od lewej: Weronika Czapka, Maciej Stryjek, Łucja Oleszczuk.

 

Łucja Oleszczuk stoczyła trzy walki wygrywając kolejno z zawodniczką Androsa Puławy Weroniką Łuszcz 16:3 (kończąc walkę przed czasem), następnie Zuzanną Bambrowicz 3:0 z Jarocina oraz w finale z Marią Radoman z AZS AWF Wrocław 6:5.

 

Maciej Stryjek pokonał w pierwszej walce mistrza Polski z ubiegłego roku Dawida Rozenkiewicza 15:12 z Miedzyrzeca Podlaskiego oraz w finale Słowaka Andreja Varchola 15:2 (wygrywając walkę przez przewagę techniczną).

 

Następny start naszych zawodników to zawody w Serbii ( kolejna edycja Pucharu Świata) w których wezmą udział Łucja Oleszczuk i Alicja Laskowska zawodniczki kadry narodowej. Łucja jest obecnie w trakcie przygotowań do Mistrzostw Świata Juniorów, które odbędą się w połowie listopada w Kanadzie.

drukujdrukuj stronę