Darmowe licznikiAktualności

Łucja Oleszczuk Mistrzynią Polski Juniorów w Taekwondo

W dniach 27-28 maja 2016 odbyły się w Swarzędzu Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim. Do zawodów zakwalifikowało się 250 zawodników i zawodniczek z całego kraju w tym sześcioro z Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie: Łucja Oleszczuk, Weronika Czapka, Anna Walendziak, Natalia Borkowska, Cezary Sarnowski i Jakub Grzywiński.

 

 

 

 

Najlepiej w zawodach zaprezentowała się w kat. wag. 52 kg Łucja Oleszczuk, która po wygraniu trzech pojedynków wywalczyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Juniorów.

 

Łucja Oleszczuk na I stopniu podium.

 

Łucja pokonała Oliwię Perczyńską (6:3) z KS Taekyon Sierpc, Zuzannę Bambrowicz (3:0) z UKS Białe Tygrysy Jarocin i Aleksandrę Łojko (5:3) z Kętrzyńskiego Klubu Taekwondo.

 

 Na trzecim stopniu podium zdobywając brązowe medale uplasowali się Weronika Czapka w kat. wag. 55 kg oraz Cezary Sarnowski w kat. wag. 68 kg.

 

 

Cezary Sarnowski na III stopniu podium ( pierwszy od prawej).

 

Weronika Czapka na III stopniu podrium ( druga od prawej).

 

 

Trenerem zawodników jest Radosław Lisowski.

 

Medalisci Promyka wraz z Trenerem Radkiem Lisowskim.

 

 

Łącznie zawodnicy Promyka wywalczyli 31 punktów w ramach ogólnopolskiego systemu sportu młodzieżowego, a Łucja Oleszczuk wywalczyła powołanie na Światowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej , które w dniach 11-16.07.2016 odbędą się w Taipei.

drukujdrukuj stronę