Darmowe liczniki

Aktualności

Brązowy medal Łucji Oleszczuk w Pucharze Świata

W dniach 11-13 marca 2016 r. w Eindhoven w Holandii odbył się 43-rd Lotto Dutch Open Taekwondo Championships 2016, turniej rankingowy Światowej Federacji Taekwondo, zaliczany do Pucharu Świata.

W zawodach wystartowały dwie zawodniczki Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie: Łucja Oleszczuk (juniorka) i Alicja Laskowska (juniorka młodsza).

Od lewej: Alicja Laskowska oraz Łucja Oleszczuk.

Alicja Laskowska startująca po raz pierwszy w tak prestiżowym turnieju, wygrała z Niemką Elma Dindic 6:4 a następnie przegrała 4:7 z holenderką Sasja Van Wanrooij, zajmując miejsce 5-8 w swojej kategorii.

Łucja Oleszczuk występująca pierwszy rok w kategorii juniorów zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej 52 kg. Łucja wygrała z Mckinley Lauren (Wielka Brytania) 12:5, oraz Juliette Lacoste (Francja) 15:2, trzecią walkę przegrała z reprezentantką Turcji. Trenerem obydwu zawodniczek jest Radosław Lisowski.

Obydwie zawodniczki dzięki dobremu startowi dostały powołanie na kolejny turniej rozegrany w ramach Pucharu Świata - German Open, który w kwietniu odbędzie się w Niemczech.