Darmowe licznikiAktualności

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Wrocław 2014

W dniach 20-22.06.2014 odbyły się w Wrocławiu finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim. Olimpiada przeprowadzana jest dla 38 najbardziej popularnych dyscyplin sportowych. Taekwondo Olimpijskie reprezentowane było na tych zawodach przez 180 zawodników i zawodniczek z 54 klubów wyłonionych z eliminacji strefowych. Do zawodów finałowych zakwalifikowało się dwie zawodniczki i jeden zawodnik z Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie: Weronika Czapka, Łucja Oleszczuk i Jakub Zdunek.

 

Od lewej: Weronika Czapka, Jakub Zdunek, Łucja Oleszczuk.

 

 

Jakub Zdunek wywalczył srebrny medal w kat. wag. 57kg pokonując Marcela Malinowskiego (13:3) z UKS „ Szakal”- Poznań oraz Dawida Przybysza (11:4) z UKS Hwarang Września. Jakub wywalczył również złoty medal w konkurencjach sprawnościowych.

 

 

Weronika Czapka wywalczyła brązowy medal w kat. wag . 55kg oraz srebrny medal w konkurencjach sprawnościowych. Weronika pokonała Olgę Bachorską z UKS Taekwondo Jarocin (15:3) oraz Natalię Szczepaniak (13:1) z KS Sfinks Rydzyna.

 

 

Łucja Oleszczuk zdobyła medal brązowy  w kat. wag. 44 kg pokonując Weronikę Walkowiak (4:2) z AZS OŚ Poznań, oraz Natalię Kubiaczyk (10:2) z UKS Kuk-Son Pawłowice.

 

 

Łącznie zawodnicy Promyka wywalczyli 33 punkty w ramach ogólnopolskiego systemu sportu młodzieżowego. Najbliższymi zawodami dla zawodników Promyka będą Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 27-28 czerwca w Bornym Sulinowie.

drukujdrukuj stronę