Darmowe licznikiAktualności

Mistrzostwa Polski Juniorow - Łódź 2014

W dniach 9-10.05.2014 odbyły się na obiektach AZS Łódź, Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach wystartowało 223 zawodników i zawodniczek z 58 klubów całej Polski. Do zawodów zakwalifikowało się pięcioro zawodników Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie: Cezary Sarnowski w kat.wag.51 kg, Jakub Grzywiński w kat. wag. 45 kg, Karolina Dworzyńska w kat. wag. 49kg, Wiktor Piotrowski w kat.wag.55kg i Hubert Grzankowski w kat. wag. 78 kg.

 

Od lewej: Karolina Dworzyńska, Wiktor Piotrowski, Jakub Grzywiński, Trener Radek Lisowski, Czarek Sarnowski, Hubert Grzankowski.

 

Najlepiej w/w zawodach wystartował Czarek Sarnowski, zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Polski . Czarek w drodze do złotego medalu pokonał: Michała Orlińskiego (6:1) z GKS Spartakus Giżycko, Filipa Olszaka (10:7) z UKS Worrior Zgorzelec i w finale Mateusza Nowaka (12:5) z UKS TKD Kórnik.

 

Czarek Sarnowski na najwyższym stopniu podium.

 

Medal srebrny wywalczył Jakub Grzywiński, wygrywając z Filipem Maksimczukem (5:1) z Opolskiego Klubu Taekwondo, Łukaszem Damianem (8:3) z KSW Szczecinek i Dawidem Poznańskim  (3:2) z LMKS Glaudius Bolesławiec.

 

Jakub Grzywiński na drugim stopniu podium.

 

Brązowy medal przypadł Karolinie Dworzyńskiej, która pokonała Julię Lubecką (6:2) z UKS Victoria Morąg i Karolinę Dzieńdziure (3:1) AZS OŚ Poznań.

 

Karolina Dworzyńska na trzecim stopniu podium. (druga od prawej)

 

Obecnie zawodnicy Promyka  przygotowują się do półfinałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która w dniach 16-17.05.2014 odbędzie się w Nidzicy.

drukujdrukuj stronę