Darmowe liczniki

Aktualności

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Łowicz 2013

W dniach 14-16 czerwca 2013 odbyła się w Łowiczu, XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim – Łódzkie 2013. Do turnieju po eliminacjach zakwalifikowało się 180 zawodników i zawodniczek z 50 klubów, w tym sześcioro zawodników z Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie: Cezary Sarnowski w kat. wag. 49kg, Jakub Zdunek w kat. wag. 45kg, Weronika Czapka w kat. wag. 51kg, Anna Walendziak w kat. wag. 37kg, Patryk Szkoła w kat. wag. 61kg i Jakub Grzywiński w kat. wag. 37kg. Zawodnicy z Ciechanowa wywalczyli indywidualnie 4 miejsca medalowe i piąte miejsce drużynowo w Polsce oraz 50 punktów w ramach ogólnopolskiego systemu sportu młodzieżowego.

Najlepiej w/w zawodach zaprezentował się Czarek Sarnowski, który wywalczył dwa medale: złoty w walkach i brązowy w dwuboju technicznym. Czarek pokonał kolejno Jakuba Gizińskiego (3:2) z KKT Bałtyk Koszalin, Maksymiliana Gołdę (3:2) z UKS Warrior Zgorzelec i w finale Aleksandra Bartkowiaka (3:1) z AZS UWM Olsztyn.

I miejsce - Czarek Sarnowski wraz z Trenerem Radkiem.

Złoty medal w dwuboju technicznym wywalczyła również Weronika Czapka, a medal srebrny wywalczył Jakub Zdunek, który pokonał Jana Gąsiorowskiego(4:3) z AZS OŚ Poznań, następnie Dawida Ratigowskiego (3:2) z Centrum Walki Warszawa, a w walce finałowej po bardzo wyrównanym pojedynku, stosunkiem punktów (6:7) przegrał z Filipem Olszakiem z UKS Warrior Zgorzelec.

Od lewej: Weronika Czapka, Czarek Sarnowski, Jakub Zdunek.

Pozostali zawodnicy sklasyfikowani zostali na miejscach 5-8, a reprezentacja Mazowsza w której skład wchodzili zawodnicy Promyka wywalczyła III miejsce drużynowo.

Obecnie zawodnicy Promyka przygotowują się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które w dniach 21-22 czerwca odbędą się w Giżycku. Do zawodów zakwalifikowało się dwoje zawodników Wiktor Komorowski w kat. wag. 80 kg, i Natalia Maksymiuk w kat. wag. 53 kg.